Meniu

Žiemiškos pramogos ir tyrinėjimai

Įpusėjo pasakiška žiema su daug sniego ir šalčio, su daugybe galimybių pažinti ją ir pajausti visais savo pojūčiais. Vaikai suprato, kad to ką darome žiemą, niekada nepadarysime vasarą ar rudenį. Kadangi priklausome sveikos ir aktyvios mokyklos tinklui, mūsų įstaigos pedagogai rūpinasi vaikų fiziniu aktyvumu ir sveika gyvensena.

Mūsų tikslas – padėti vaikams suprasti, kad sveikos gyvensenos įgūdžiai padeda augti sveikam ir atspariam ligoms, padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę, fizinį pajėgumą. Todėl pedagogai ir vaikai nieko nelaukdami, ėmėsi darbo: statė sniego senius, pilį, kurį puošė (purškimo pagalba) spalvota akvarele, ant sniego piešė laikroduką, raides, gėles, čiuožė nuo kalno, smagiai lenktyniavo, kastuvais kasė kelius, statė, kepė sniego tortus, lipdė sniego gniūžtes, jas skaičiavo, rūpinosi žiemojančiais paukšteliais. Žaisdami vaikai jautė ne tik emocinį, fizinį pasitenkinimą, bet kartu įgijo žinių apie saugų elgesį gamtoje žiemą.

Ugdytiniai ne tik pramogavo, aktyviai leido laiką, bet atliko daug bandymų su sniegu, ledu ir vandeniu: „Kur dingo sniegas?“, „Besmegeniai maišeliuose“. Grupėse gamino netikrą sniegą, eksperimentavo su actu „Putojantys sniego seniai“. Ar žinote iš kur atsiranda ledas? Mūsų darželio vaikai žino. Jie ne tik šaldė vandenį, bet į stiklines bėrė įvairius papuošimus, žaisliukus, dažus, gamino „Ledo arbatą“, „Ledinukus“.

Veikloje dalyvavo ne tik darželį lankantys vaikai, bet ir tie vaikučiai, kurie šiuo metu yra namuose. Džiaugiamės tėvelių ir vaikučių aktyvumu, siūlomomis idėjomis, bendradarbiavimu. Žiemos pramogos, tyrinėjimai, gamtos stebėjimai suteikia vaikams galimybę kaupti patirtį, džiaugtis nuostabiu oru, žiema, daug ko išmokti.

Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“
Įstaigos kodas 190528393
A. s. LT61 7300 0100 7577 0508
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Reda Ponelienė - direktorė

Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai
Tel. (8-41) 553021 (direktorė)
Tel. (8-41) 553024 (raštinės vedėja)
El. p. info@siauliuvaikyste.lt

2021 © Šiaulių l-d „Vaikytė“
Uždaryti