Meniu

Tarptautinis skaitymo skatinimo projektas „Kartu paskaitykim knygelę“

2023 m. sausio 1 – 23 d. Šiaulių lopšelio – darželio „Vaikystė“ ikimokyklinio ugdymo grupių „Rūtelė“ ir „Snieguolė“ vaikučiai prisijungė prie tarptautinio skaitymo skatinimo projekto „Kartu paskaitykim knygelę“.

Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Vaikai kartu su mokytojomis Jekaterina Surantiene ir Liudmila Zaiceva visą savaitę keliavo po Evelinos Daciūtės paslaptingų knygų pasaulį.

Kelionėje sutiko oranžinę lapę su oranžinėmis svajonėmis ir kartu išgyveno jos nuotykius. Vaikai klausėsi Evelinos Daciūtės pasakų „Meškiai eina į mokyklą“, „Laimė yra lapė“, „Meškių istorijos“, „Ševeliūra“, eilėraščių knygą ,,Paslapčiausia paslaptis“.

Skaitydami ir tyrinėdami E. Daciūtės kūrinėlius vaikučiai išsiaiškino, kad visur yra kažkokia didesnė ar mažesnė paslaptis, suprato, kad be draugystės, pasiaukojimo, geraširdiškumo ir kitų gerų jausmų labai svarbu turėti kantrybės.

Kantrybės reikia klausantis istorijų, atliekant užduotėles, kažko laukiant….

Vaikai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų t. 8), kur susidomėję apžiūrėjo knygeles, jas vartė, žiūrinėjo iliustracijas, sužinojo ir pamatė, kad knygų būna ir labai didelių, ir labai mažų, kaip knygos dėliojamos į lentynas, susipažino su bibliotekininko profesija, vartė lietuvių rašytojos E. Daciūtės knygeles, klausėsi „Meškių istorijos“, kūrė, puošė atvirutes.

Vaikučiai apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojamas vaikų kartu su tėveliais sukurtas raides, surado savo sukurtą raidę, labai džiaugėsi pamatę savo darbelius. Turiningai praleistas laikas, įgytos naujos žinios, nuoširdus tarpusavio bendravimas vaikams suteikė daug džiugių emocijų.

Adresas: Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai Tel. (8 41) 553024 El. paštas: info@siauliuvaikyste.lt Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528393

Paieška svetainėje

Laisvos vietos: 2019 m. – 1 vieta. Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d.: 2019, 2020, 2021 m. gimusiems vaikams.

Draugaukime

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas

Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“
Įstaigos kodas 190528393
A. s. LT61 7300 0100 7577 0508
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Reda Ponelienė - direktorė

Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai
Tel. (8-41) 553024
El. p. info@siauliuvaikyste.lt

2023 © Šiaulių l-d „Vaikytė“
Uždaryti