Meniu

STEAM vasara. Vasaros spalvos

Vasara – smagus laikas ne tik prie jūros, bet ir pas mus, lopšelyje-darželyje „Vaikystė“. Čia tiek daug įvairios veiklos, kurių metu ugdytiniai didžiąją dienos dalį leidžia lauke, žaisdami judriuosius, vaidmeninius, kūrybinius žaidimus, atlikdami įvairias STEAM veiklas, kurių metu ugdoma ir skatinama vaikų pažintinė raida, kūrybiškumas, iniciatyvumas, smalsumas, bendravimas ir bendradarbiavimas.

„Jurgino“ ir „Ramunės“ grupės ugdytiniai „virė“ vasaros sriubą iš pievų gėlių žiedų, kūrė gėlių šukuosenas, kompozicijas ant vandens bei „sekretus“ (paslaptingus piešinius) smėlio dėžėje.

Grupių „Tulpė“, „Snieguolė“, „Medetka“ vaikai kūrė puokštę ,,Vasaros spalvos“ ir paveikslus iš pievų gėlių spalvotuose rėmeliuose, gėlių kompozicijas kibirėliuose su vandeniu. Ugdytiniams labai patiko purkšti guašu ant drobės, piešti ant pakavimo plėvelės. Taip pat vaikai gamino spalvotus vėjo malūnėlius, piešė vasarą.

Grupių „Ramunė“, „Saulutė“, „Aguona“ vaikai atliko Steam eksperimentą su „Skittle“ saldainiais. Iš spalvotų pagaliukų, grybukų, karoliukų dėliojo savo vardą, raides, įvairius paveikslus, piešė guašu, spalvotomis kreidelėmis ant asfalto, rūšiavo kaladėles pagal spalvas, vandenyje žaidė su spalvotais kamuoliukais.

Grupių „Rūtelė“, „Medetka“, „Pakalnutė“ ugdytiniai atliko eksperimentą ,,Lava“, aplikavo plastilinu, gamino gėles, žaidė stalo žaidimus kalbos ugdymui ir kūrybiškumui.

Grupių „Našlaitė“, „Pakalnutė“, „Aguona“ vaikai išėję į lauką darželio kieme ieškojo gamtinės medžiagos, kurią galėtų įdėti į kiaušinių dėžutę, flomasteriais pažymėtą atitinkamomis spalvomis. Svajonių ledai – nieko nėra geriau už ledus karštą vasaros dieną.

Pakalbėję, kokie ledų skoniai ugdytinių yra patys mėgstamiausi, vaikai kūrė savo ledus iš vatos diskelių ir liejo ant jų spalvas. Vaikai prisiminė vaivorykštės spalvas, jas įvardijo, po to atliko eksperimentus, kurių metu stebėjo, kaip ryškios spalvos pamažu susilieja į gražią vaivorykštę.

Vaikai susipažinę su kempinėlių savybėmis, praktiškai veikdami išsiaiškinę, kad kempinėlės yra minkštos, lengvos ir gali plūduriuoti ant vandens, gamino laivelius ir juos plukdė baseinėlyje. Taip pat atliko įdomų eksperimentą ir įsitikino, kad plastilino gabalėlis skęsta, o padarius iš jo valtelę – plaukia.

Kad atsigaivinti karštą vasaros dieną, vaikai lankstė vėduokles, darė kūrybinius darbelius: „Vasaros spalvos“ (popierinio rankšluosčio ornamentus puošė flomasteriais), „Spalvotos apyrankės“.

Adresas: Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai Tel. (8 41) 553024 El. paštas: info@siauliuvaikyste.lt Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528393

Paieška svetainėje

Laisvos vietos

Laisvos vietos nuo 2024 m. rugsėjo 1 d.: 2021 m. gimimo vaikams - 11, 2018 m. (PUG) - 4.  

Draugaukime

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas

Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“
Įstaigos kodas 190528393
A. s. LT61 7300 0100 7577 0508
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Reda Ponelienė - direktorė

Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai
Tel. (8-41) 553024
El. p. info@siauliuvaikyste.lt

2024 © Šiaulių l-d „Vaikytė“
Uždaryti