Meniu

Sportuojame kitaip – išbandome šiaurietišką ėjimą

Šiaulių miesto l/d ,,Vaikystė“ priešmokyklinės gr. ,,Rūtelė“ vaikai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste, išbandė šiaurietiškąjį ėjimą. Užsiėmimo metu ugdytiniai buvo supažindinti su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, technika ir sužinojo naudą organizmui, išbandė įvairius pratimus atliekamus su lazdomis.

Šiaurietiškasis ėjimas turi nemažai privalumų: nereikalauja daug investicijų, tinka bet kokio amžiaus žmonėms, nesunkiai įvaldomas. Šiaurietiškasis ėjimas yra puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma. Šiaurietiškojo ėjimo privalumai ir nauda sveikatai:

•Gana lengvai išmokstamas.

•Iki 30 proc. mažiau apkrauna judamąjį aparatą, todėl tinka ir turintiems sąnarių bei nugaros problemų, yra puiki reabilitacija po įvairių sveikatos sutrikimų.

•Į darbą įtraukiama viršutinė kūno dalis. Teisingi rankų mostai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis, tai ypač naudinga sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.

•Tinka ilgalaikiai svorio kontrolei, gerina medžiagų apykaitą. Vaikštant su lazdomis sudeginama 20-40 proc. daugiau kcal/ val. nei einant be lazdų.

•Stiprina širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemas, didina deguonies suvartojimą.

•Taisyklingai einant su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis galima panaudoti iki 90 proc. kūno raumenų. Vienu metu dirba pilvo, nugaros, rankų, pečių, krūtinės ir kojų raumenys.

•Galimybė leisti laisvalaikį gryname ore, padeda atsikratyti emocinės ir psichologinės įtampos.

•Koordinacijos, ritmikos, simetrijos gerinimas, taisyklingos laikysenos formavimas.

•Tinkamai apsirengus, šiaurietiškąjį ėjimą galima praktikuoti ištisus metus, bet kokiomis oro sąlygomis ir bet kur, kur tik galima vaikščioti. Tinka paprasta, judesių nevaržanti, oro sąlygas atitinkanti apranga, patogūs laisvalaikiui ir žygiavimui pritaikyti batai.

(Parengė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Sabina Stugienė)

Adresas: Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai Tel. (8 41) 553024 El. paštas: info@siauliuvaikyste.lt Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528393

Paieška svetainėje

Laisvos vietos

Laisvos vietos nuo 2024 m. rugsėjo 1 d.: 2021 m. gimimo vaikams - 11, 2018 m. (PUG) - 4.  

Draugaukime

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas

Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“
Įstaigos kodas 190528393
A. s. LT61 7300 0100 7577 0508
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Reda Ponelienė - direktorė

Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai
Tel. (8-41) 553024
El. p. info@siauliuvaikyste.lt

2024 © Šiaulių l-d „Vaikytė“
Uždaryti