Rudeniškas STEAM

Geriausia aplinką pažinti stebint, tyrinėjant, bandant, kuriant ir atrandant pačiam. Ruduo – įdomus ir turtingas metų laikas, tai patvirtina smalsių ugdytinių ir pedagogų organizuojamos rudeniškos STEAM veiklos, kuriose daug gamtos stebėjimų, bandymų, eksperimentų, įvairios meninės, kūrybinės improvizacijos, atsakingo požiūrio į gamtos išsaugojimą.

Patys mažiausieji šią savaitę visais pojūčiais (apžiūrėdami, liesdami, uosdami, ragaudami) susipažino su daržo gėrybėmis. Atliko eksperimentą „Skęstančios ir neskęstančios rudens gėrybės“. Su interaktyvia Bitute – robotuku žaidė didaktinį žaidimą „Bitutė keliauja į parką“. Taip pat tyrinėjo miško gėrybes: įvairaus dydžio kankorėžius, giliukus, kaštonus. Kūrė miško kompoziciją, užkonservavo miško gėrybes stiklainyje.

Trimečiai tyrinėjo rudeninius lapus, lygino spalvas, dydžius, lauke ieškojo geltonų ir žalių lapų, klijavo ant lipnaus kartono. Vaikai susipažino ir tyrinėjo buroką per padidinimo stiklą, ragavo, naudojo buroką, kaip pieštuką. Taip pat ragavo obuolius, juos skaičiavo. Stebėjo, kaip spaudžiamos sultys, vertino ar skanu. Skaičiavo, lupo, kukurūzus, susipažino su įvairių rūšių moliūgais, svėrė kankorėžius.

Keturmečiai susipažino su gamtinės medžiagos įvairove. Tyrinėjo ją įvairiausiais būdais, žaidė žaidimus. Šaukštu perdavė draugui, kaštoną, gilę, dekoratyvinį moliūgą. Skaičiavo kiek vienu metu gali paimti šaukštu gilių ar kaštonų. Dėliojo mandalas, savo vardo raides. Miltais barstė rudeninius lapus, pincetu dėliojo ant gilių kepurėles. Svarstyklėmis svėrė kankorėžius, giles. Ant medžių trafaretų klijavo pieštukų drožles, grūdus. Sukabinę medžių lapus ant siūlo laukė saulutės spindulių, kad atsirastų lapų šešėliai, juos apvedžiojo ir spalvino. Štampavo lapus, dažais piešė ant pieno.

Vyresnieji rūšiavo vaisius ir daržoves pagal kvapą, spalvą, dydį, skonį. Atliko eksperimentus ,,Kokia spalva, koks skonis“ (su buroku, moliūgu, obuoliu, kriauše, citrina), „Kas skęsta“ (obuolio, kriaušės, moliūgo sėklos). Taip pat vaikai apžiūrėjo, ragavo, lygino baltagūžį, briuselio, žiedinį kopūstą, tyrinėjo perpjautas kopūstų puses, štampavo kopūstų puselėmis. Raugino agurkus, kepė obuolių pyragą. Kūrė bendrą kolektyvinį darbelį „Rudenėja“, aplikavo ,,Obuoliukas, Kriaušytė“, varstė juosteles ,,Obuoliukai ir kirmėliukai“.

Paieška svetainėje

Draugaukime

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2020 m. balandžio 16 d. Šiaulių m. savivaldybės tarybos sprendimu Šiaulių lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ pavadinimas pakeistas į Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“.

Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“
Įstaigos kodas 190528393
A. s. LT61 7300 0100 7577 0508
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Reda Ponelienė - direktorė

Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai
Tel. (8-41) 553021 (direktorė)
Tel. (8-41) 553024 (raštinės vedėja)
El. p. info@siauliuvaikyste.lt

2020 © Šiaulių l-d „Vaikytė“
Uždaryti