Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“

Šiemet mūsų įstaiga prisijungė prie jau septintą sezoną organizuojamo didžiausio Lietuvos ikimokyklinio ugdymo vaikams skirto fizinio aktyvumo projekto – Lietuvos mažųjų žaidynės. Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Žaidynių pagrindas – inovatyvios užduotys, pratimai ir estafetės, skirtos judėjimo įgūdžių lavinimui.

Projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projektą globoja pirmoji ponia D. Nausėdienė.

Projektas buvo organizuojamas trimis etapais. Pirmajame etape pedagogės (L. Zaiceva ir S. Bagvilienė) dalyvavo nuotoliniuose seminaruose, kuriuose susipažino su paruoštomis rekomendacijomis ir patarimais, padėsiančiais skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir judėjimo įgūdžių lavinimą, užduotimis ir veiklomis – smagiomis ir įdomiomis 7 pamokėlėmis: „Linksmosios varlytės“, „Muzikinė mankšta“, „Pratimai su gimnastikos lazdelėmis“, „Linksmosios pėdutės“, „Linksmieji balionai“, „Spalvingieji ritinėliai“, „Ypatingieji mankštos kamuoliai“. Šiomis pamokėlėmis pedagogės pasidalino su savo įstaigos kolegėmis, kurios taip pat išbandė su savo ugdytiniais http://mazujuzaidynes.lt/

Antrajame etape įstaigos turėjo organizuoti Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį savo įstaigoje. Mūsų darželyje festivalis vyko gegužės 18 d. Šią dieną vaikai su ugdytojais mankštinosi pagal „Ąžuolo mankštą“, lenktyniavo įvairiose estafetėse su lankais, kamuoliais, lazdomis, balionais, karučiais, žaidė įvairius judriuosius žaidimus („Broleli vaduok“), su vėjo malūnėliais gaudė vėją, kamuoliukus mėtė į taikinį, į krepšį, vienas kitam, žaidė su raketėmis, šokinėjo per virvutę, džiaugėsi muilo burbulų fiesta. Po renginio vaikai buvo apdovanoti diplomais. Šiame etape komandos turi galimybę gauti kvietimą į 3 etapą – festivalį. Trečiasis etapas – 4 festivaliai, kuriuose visi dalyviai tampa nugalėtojais.

Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“
Įstaigos kodas 190528393
A. s. LT61 7300 0100 7577 0508
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Reda Ponelienė - direktorė

Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai
Tel. (8-41) 553021 (direktorė)
Tel. (8-41) 553024 (raštinės vedėja)
El. p. info@siauliuvaikyste.lt

2021 © Šiaulių l-d „Vaikytė“
Uždaryti