Paroda „Žibintai seka pasakas“

Minėdami Šv. Martyno dieną, lopšelio-darželio „Vaikystė“ pedagogai surengė tėvelių ir vaikų parodą „Žibintai seka pasakas“. Ši paroda organizuojama vykdant eTwinning projekto „Autumn STEAM activities“ iššūkį. Lapkričio mėnesį visi projekto dalyviai iš antrinių medžiagų gamina žibintus, kurie prasmingai leis paminėti Šv. Martyno dieną.

Paroda eksponuojama darželio koridoriuje. Nuo seno Šv. Martyno diena buvo pirmiausia vaikų šventė, nes šią dieną baigdavosi žemės ūkio samdinių samdos laikas. Šeimininkai su samdiniais stengdavosi kuo geriau atsiskaityti, surengdami ypatingas vaišes, kurių pagrindiniu patiekalu tapdavo kepta žąsis.

Po šios šventės augesni vaikai galėdavo ruoštis į mokyklą. Seniau žmonės iš šio dienos orų spręsdavo, koks oras būsiąs per Kalėdas. Žmonės anksčiau sakydavo: „Jei Martynas su ledu, tai Kalėdos – su bradu (purvu), jei Martynas su bradu, tai – Kalėdos su ledu“. „Martyns – ant ledo, Kalėdos – ant vandenio“. Kalbėta, jeigu lapkričio 11-ąją – giedra, tai būsianti labai šalta žiema.

Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“
Įstaigos kodas 190528393
A. s. LT61 7300 0100 7577 0508
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Reda Ponelienė - direktorė

Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai
Tel. (8-41) 553021 (direktorė)
Tel. (8-41) 553024 (raštinės vedėja)
El. p. info@siauliuvaikyste.lt

2021 © Šiaulių l-d „Vaikytė“
Uždaryti