Meniu

Kuo užaugęs būsiu? Ekskursijos į vaistinę ir parduotuvę

Plėtojant savaitės temą „Kuo užaugęs būsiu?“, grupės „Rūtelė“ mokytoja Jekaterina nusprendė, kad geriau 1 kartą pamatyti, nei 100 kartų išgirsti ir pakvietė vaikus į ekskursijas, kurių tikslas – turtinti vaikų aktyvųjį žodyną, praktinius gebėjimus, atitinkančius jų amžiaus tarpsnį, plėsti bei gilinti pasaulio pažinimą už darželio ribų.

Kovo 1 d. ugdytiniai keliavo į BENU vaistinę, kur vaikus maloniai pasitiko vaistininkė Indrė Vilkienė. Vaikai sužinojo, kaip sudėti ir saugomi vaistai, koks yra vaistininkės darbas, kad vaistus galima gerti tik paskyrus gydytojui, kad vaistinėje galima nusipirkti ne tik vaistų, bet ir įvairių higienos priemonių.

Vaistininkė vaikams papasakojo, ką reikia daryti, kad nesusirgtum, kaip stiprinti savo organizmą. Keliaudami atgal į darželį, vaikai dalinosi savo patirtais įspūdžiais, naujais potyriais. Buvo nuostabi, gerų emocijų kupina diena.

Saulėtą kovo 2 d. vaikučiai ėjo į parduotuvę – kepyklėlę. Keliaudami vaikai prisiminė, kaip saugiai reikia eiti gatve, šaligatviu, per perėją, kaip svarbu saugotis mašinų, nežaisti ir neišdykauti einant šalia gatvės. Po šilto pasisveikinimo, parduotuvės darbuotoja ugdytiniams papasakojo apie savo darbą, supažindino su duonos gaminių gausa ir įvairove.

Vaikai suprato, kad tiek duona, tiek kiti kepiniai gaminami su meile ir dideliu kruopštumu. Vaikai parduotuvėje savarankiškai apsipirko: išsirinko prekę, susimokėjo, gavo savo pirkinio kvitą. Atsidėkodami kepyklėlės darbuotojoms, vaikai padeklamavo eilėraštį „Lietuva“.

Laimingi ir pilni įspūdžių grįžo į darželį. Ekskursijos vaikams ypatingos tuo, kad jie įtvirtina kultūringo, mandagaus elgesio taisykles, kantrybės, saugaus elgesio viešose erdvėse, kelyje. Jokios knygos, enciklopedijos nesuteiks tiek žinių, kiek reali kelionė į vietas, apie kurias buvo kalbėta grupėje.

Adresas: Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai Tel. (8 41) 553024 El. paštas: info@siauliuvaikyste.lt Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528393

Paieška svetainėje

Laisvos vietos: 2019 m. – 1 vieta. Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d.: 2019, 2020, 2021 m. gimusiems vaikams.

Draugaukime

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas

Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“
Įstaigos kodas 190528393
A. s. LT61 7300 0100 7577 0508
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Reda Ponelienė - direktorė

Krymo g. 3, LT-78254 Šiauliai
Tel. (8-41) 553024
El. p. info@siauliuvaikyste.lt

2023 © Šiaulių l-d „Vaikytė“
Uždaryti