2026 m. balandžio 29 d. mokytojos Santa K. ir Jekaterina S. dalyvavo tradicinėje nacionalinėje pamokoje Lietuvai ir pasauliui „EKO idėjos Lietuvai 2026″ prezidento V. Adamkaus gimnazijoje Kaune. Šių metų renginys buvo skirtas ypatingai progai – artėjančiam Valdo Adamkaus 100 metų jubiliejui paminėti.
Renginio metu pedagogės pristatė pranešimą „Tvarumo ugdymas darželyje „Vaikystė“: nuo idėjos iki vaikų patirčių“.
Pranešime buvo atskleista, kaip tvarumo idėjos integruojamos į kasdienę ugdymo veiklą, kaip jos perteikiamos vaikams per praktines patirtis, kūrybą ir tyrinėjimą bei kaip nuo ankstyvo amžiaus ugdomos atsakingo vartojimo ir aplinkos tausojimo vertybės.
Be pranešimo skaitymo, mokytojos aktyviai įsitraukė ir į praktines veiklas – dalyvavo ekodirbtuvėse, kur gamino ekologiškas žvakes, taip pat lankėsi knygų mugėje, kur domėjosi naujausia literatūra tvarumo ir aplinkosaugos temomis.